Lyspakken til den mindrefester – op til 50 gæster
Vi har sammensat forskellige pakkeløsninger til din næste fest. Pakkerne består af forskelligt lydudstyr der passer til festen med op til 50 gæster.
Hos os finder du forskellige typer for lys, så du kan finde netop det du søger til din fest.
Du kan blandt andet finde følgende:
- LED lyseffekter
- LED UV lys
- Laser lys
- Lysbar
- m.m.
Vores lys er velegnet til underholdningen til festen, som live musik, taler, tryllekunsterne eller blot hvis man ønsker dansegulvet lyst op med en masse fede farver.
Pakkeløsningen er perfekt til dig der ønsker en mindre fest, men får effekt af en stor fest.
-
LED UV Lys, der får hvid til at lyse op i mørket.
DKK295
-
Stroboskop til de vilde arrangementer
DKK295
-
LED lampe med RGB+UV farver
DKK295
DKK165
-
LED lyseffekt, der kan lyse danse gulvet op!
DKK345
DKK245
-
LED lampe med RGBWA+UV farver
DKK395
DKK295
-
Diskokugle med indbygget lys, og inkl. stativ
DKK495
-
Diskokugle/ spejlkugle (40 cm) med hvid pin spot
DKK495
-
Lille laser til dansegulvet
DKK495
DKK295
-
Diskokugle/ spejlkugle (40 cm) med RGBW pinspot
DKK595
-
Lille lys pakke uden røgmaskine – op til 50 gæster
DKK595
-
Cameo WOOKIE 400 RGB – Animation Laser 400 mW RGB
DKK695
DKK495
-
Lille lys pakke – op til 50 gæster
DKK795
DKK695
-
Pakke med 4 stk. LED lampe med RGB+UV farver
DKK1180
DKK595
-
LysPakke 2 til ungdomsfest
DKK1195
DKK995
-
LysPakke 1 til ungdomsfest med lille røgmaskine
DKK1335
DKK1145
Diskolys til et hvert arrangement
Lys har altid en god effekt på gæsterne. Lyset er som ofte den sidste prik over i’et til festen, og gør at festen bliver fuldendt. Lys gør os i godt humør – hvad end det er indenfor eller udenfor.
Derfor står vi altid til rådighed, så vi kan hjælpe dig med at finde det lys der matcher din kommende fest, så du opnår den rigtige atmosfære. Lyset kan bruges på mange forskellige måder til din fest, og kun du sætter grænser for hvordan det skal bruges.
Lyset sætter det sidste præg på festen, uanset om det er en mindre eller større fest. Ønsker du stemningsfuldt lys, der giver en rolig atmosfære, eller skal dansegulvet lyses op med de flotteste farver imens i danser natten lang. Vi hjælper dig med at opfylde dine ønsker.
Denne lyspakke passer til mindre/mellem store fester, alt fra mindre brylluper, konfirmationer, fødselsdage m.m.
InstallSound har specialiseret sig i at tilbyde leje af lydudstyr, til et hvert arrangement og events. Uanset hvilken størrelse begivenhed du ønsker, så kan vi hos InstallSound tilbyde dig den bedste belysning i topkvalitet.
Er du interesseret i andre produkter hos os, vejleder vi dig altid til de bedste produkter til den bedste pris.
Informationer omkring leje hos InstallSound
Når du lejer udstyr ved InstallSound, får du altid alt det tilbehør med, som du skal bruge til produktet. Du kan dog ved enkelte produkter leje ekstra udstyr, hvis der er behov for dette. Ved leje af vores udstyr betaler du en, én dags pris. Dette gør du selvom du har udstyret over flere dage. Leje dagene forgår således – Mandag – torsdag / Torsdag – Mandag. På den måde har du god tid til at sætte udstyret op i ro og fred. Ved leje af udstyr medfølger der altid en trin-for-trin guide, som nemt viser dig, hvordan udstyret skal sættes op. Alt dette er meget ligetil. Dog tilbyder vi også at komme ud og sætte udstyret op hvis dette er et ønske.
Som en ekstra service har vi en vagttelefon som vi kan kontaktes på 24 timer i døgnet. Så skulle der opstå problemer med udstyret under opsætningen eller under spilletiden, så har i mulighed for at kontakte os på: (+45) 71998870)
Vi glæder os til at hører fra jer.